کشورآفریقای جنوبی در جنوبی ترین نقطه قاره آفریقا قرار گرفته است.
از شمال غربی با نامیبیا، از شمال با بوتسوانا و زیمبابوه ،
از شمال شرقی با موزامبیک، از شرق با سوازیلند همسایه بوده
و همچنین اقیانوس های اطلس و هند از جنوب،
جنوب غربی و جنوب شرقی آنرا احاطه کرده اند. کشوری تقریبآ کم آب،
در طول ساحل شرقی گرم استوائی، دارای روزهائی گرم و شبهای سرد می باشد.

پایتخت آفریقای جنوبی شهر پرتوریا است
که مقر دولت و مرکز سیاسی کشور می باشد.
پارلمان در شهر کیپ تاون و مرکز قوه قضائیه شهر بلوم فونتن است.
این کشور دارای 9 استان ( نیمه خود مختار) ،
مساحتی برابر 1,219,912 کیلومتر مربع، 2798 کیلومتر ساحل
و جمعیتی بالغ بر46.9 میلیون نفر می باشد
که از 4 نژاد اصلی سیاه (79درصد حدود37 ملیون نفر)،
سفید (حدود 10درصد 4.4 میلیون نفر)، رنگین پوست (حدود 9 درصد 4.1 میلیون نفر) و آسیائی و هندی تبار(2 درصد 1.1 میلیون نفر)تشکیل شده است. 

پیروان تمام ادیان الهی در این کشور وجود دارند. اکثریت مردم مسیحی (68درصد) هستند.
اسلام (2درصد) هندو (5/1درصد) و اعتقادات بومی (5/28درصد) و یهود نیز دارای پیروانی هستند. بیش از یک میلیون نفر مسلمان در این کشور وجود دارد که به نسبت جمعیت، مشاغل دولتی مهمی را عهده دارمی باشند.

طبق قانون اساسی جدید ، 11 زبان بعنوان زبان رسمی کشور به رسمیت شناخته شده که زبانهای انگلیسی و آفریکانس در سراسر کشور و بقیه زبانها در مناطقی که اکثریت دارند رسمی می باشند.

حدود پنج هزار عنوان نشریه ملی و محلی منتشر می گردد که در میان این نشریات روزنامه سویتن با تیراژ 210 هزار نسخه و هفته نامه ساندی تایمز با تیراژ 468 هزار نسخه پرتیراژترین نشریات این کشور محسوب می گردند. از دیگر روزنامه های مهم این کشور می توان روزنامه های سیتی زن، پرتوریا نیوز وبیزینس دی را نام برد.

واحد پول راند (RAND) و برابری آن با دلار حدود 35/6 در سال 2005 بود (یک دلار آمریکا= 35/6 راند). طی سه سال گذشته ارزش برابری راند در مقابل دلار حدود 100 درصد افزایش یافته بود و از 13 راند در برابر یک دلار آمریکا در دسامبر 2001 به حدود 80/5 راند در برابر یک دلار(دسامبر 2004) افزایش یافت که این امر (در کنار کاهش ارزش جهانی دلار) موجب افزایش توان اقتصادی کشور شده است.

از نظر جهانگردی جاذبه های زیادی دارد و بعنوان یکی از مقاصد جهانگردی می باشد. شهرهای ژوهانسبورگ (سان سیتی) و بندر کیپ تاون از مهمترین این مناطق می باشد.

ژوهانسبورگ با داشتن بزرگترین فرودگاه آفریقای جنوبی، یکی از دیدنی ترین و پرجاذبه ترین مناطق توریستی دنیا محسوب میشود و بندر کیپ تاون یکی از زیباترین و پرجاذبه ترین شهرهای آفریقای جنوبی است که بیشترین توسعه و درآمد خود را مدیون صنعت توریسم است.

توریسم جزو چهار بخش بزرگ تولید ناخالص داخلی آفریقای جنوبی بوده که تا 7 درصد GDP را تشکیل می دهد. ماهیانه بیش از 500 هزار نفر از این کشور دیدن می کنند، درآمد ارزی این بخش با درآمد معادن طلای آن برابری می کند.

 

 

تور بزرگ  آفريقاي جنوبي 10 شب و 11 روزه

4 شب کیپ تان+1 شب پارک جنگلی + 2شب سان سیتی + 3 شب ژوهانسبوگ

 

نوع تور

هرنفر دراتاق دبل

سينگل

كودكان با تخت

 7- 12 سال

كودكان بدون تخت

 2- 6  سال

کمیسیون

ژوهانسبورگ 4 ستاره

سان سیتی 4 ستاره تاپ          

پارک جنگلی 4 ستاره با شام

کیپ تان 4 ستاره

3350 دلار

3750 دلار

2650 دلار

1900 دلار

150 دلار آژانس

50 دلار کانتر 

ژوهانسبورگ 5 ستاره

سان سیتی 5 ستاره

پارک جنگلی 4 ستاره با شام

کیپ تان 5 ستاره تاپ

3650 دلار

4150 دلار

3000 دلار

1900 دلار

200 دلار آژانس

50 دلار کانتر 

 

امکانات تور: صبحانه  به صورت بوفه باز در تمام هتلها +راهنماي فارسي زبان + ترانسفر فرودگاهي + بليط هواپيمائي  الاتحاد + اجرای کلیه گشت ها و هماهنگی ترانسفرها در روز های بازدید همراه با ورودیه ها + گشت کامل سافاری پارك جنگلي + اخذ ويزاي كشور آفريقاي جنوبي+ ترانسفر هوایی بین شهرهای ژوهانسبورگ وکیپ تان+ بیمه حوادث مسافرتی                                                                                                                                                                                                           

گشت های  ژوهانسبورگ

بازدید از میدان ماندلا، مجموعه تفریحی گلدریف سیتی (بازدید از معدن طلای خاموش و سایر امکانات تفریحی این مجموعه )، بازدید از پایتخت کشور آفریقای جنوبی(  شهر پورتریا ) . مرکز صنایع دستی Cambanos  ، بازدید از پارک شیرهای سفید ، بازديد از دهکده فرهنگي و تفريحي لسدي 

 گشت های سان سیتی

 استفاده از امکانات تفریحی شهرک توریستی سان سیتی ضمنا خاطر نشان می سازد استفاده از  پارک آبی جهت میهمانان هتل های سان سیتی رایگان می باشد. استفاده از سایر امکانتات این ریزورت تفریحی با مراجعه به Entertainment center  قابل رزرو  می باشند که راهنمای تور در این زمینه به مسافرین راهنمایی لازم را ارایه خواهد داد.

گشت های کیپ تان

 

اجرای گشت مرکز خرید واتر فرانت و استفاده از برنامه های متنوعی که در مجموعه واترفرانت مهیا می باشند ، اجرای گشت نیم روز شهر کیپ تان (استادیوم فوتبال  جام جهانی ، منطقه بوک آپ ، Table Mountain ، Signal hills  بازدید از بزرگترین مرکز خرید شهر کیپ تان Canal Walk ، گشت منطقهHout Bay  و گشت کشتی جهت بازدید از جزیره فوک های دریایی ، گشت منطقه cape peninsula و کیپ پوینت ، بازدید از دماغه امید نیک ، مزرعه شتر مرغهای آفریقایی ، محل تجمع پنگوئن های مخصوص آفریقایی ( پنگوئن های منطقه گرمسیری )، بازدید از شهر و منطقه زیبای  stellenbosch ( مزارع انگور ، تست پنیر ، بازدید از پارک میمونها ، پارک پروانه ها و طوطیهای آفریقای)

 

پرداخت ورودیه کلیه مکانهای دیدنی به عهده آژانس سفرنامه می باشد

مدارك لازم:2 قطعه عكس رنگي3 x 4  با زمینه  سفيد + اصل پاسپورت با 7 ماه اعتبار + معرفي شغل مسافر در سربرگ محل كار/شركت بصورت ترجمه شده + پرینت حساب بانکی مسافر به انگلیسی ( گواهی تمکن مالی مورد قبول نیست )  در 3 ماه گذشته از بانکی که مسافر در آن حساب دارد (پرینت حساب فقط تا 5 روز پس از اخذ از بانک قابل ارایه به سفارت می باشد و پس از این تاریخ مسافرین بایستی مجددا اقدام به اخذ پرینت نمایند) ضمنا نام مسافرین در پرینت بایستی به انگلیسی درج شده باشد ) + 2 نسخه ترجمه شناسنامه کودکان زیر 18 سال

 

حضور کلیه مسافرین در هنگام ارایه مدارک به سفارت آفریقای جنوبی الزامی می باشد فرزیقای

 

 

کمیسیون کودک با تخت نصف بزرگسال و به کودک بدون تخت کمیسیون تعلق نمی گیرد.

 

مسئولیت کنترل گذرنامه مسافر از هر جهت  به عهده آژانس ثبت نام کننده می باشد.

بلیط و تور به صورت غیر قابل بازگشت (nonrefundable) می باشد.

نرخ نوزاد  : 300 دلار                     

 

Cities

Hotel Name

Rank

Cape Town

The Table Bay hotel or Crystal Tower hotel

5 Star

Protea Hotel President

4 Star

Johannesburg

DaVinci Hotel

5 Star

Balalaika hotel

4 Star

Sun City

Cascades Hotel

5 Star

Sun City main hotel

4 Star

Pilanesberg

KWA Maritane, Bakubung

4 Star Top